Obecné informace

Na ubytování na koleji VŠE mají nárok jen studenti ročních/semestrálních přípravných kurzů VŠE v Praze. Pro vydání povolení k pobytu za účelem studia je kromě potvrzení o studiu zapotřebí i dokument potvrzující zajištění ubytování studenta.

K získání potvrzení potvrzujícího zajištění ubytování na celou dobu konání kurzu je třeba zaplatit za první dva měsíce ubytování a nevratný registrační poplatek ve výši 4500 Kč (cca 170 euro). Celková suma tedy pokrývá náklady na ubytování studenta první dva měsíce, administrativní náklady, nevratný registrační poplatek a závisí na typu ubytování (viz níže):

STANDARD – dva měsíce ubytování – 13200 Kč, celkem 17700 Kč (cca 750 euro)
KOMFORT –  dva měsíce ubytování – 16200 Kč, celkem 20700 Kč (cca 850 euro)

V případě letního kurzu činí celková cena ubytování 350 euro.

 

Koleje VŠE v Praze (Jarov, blok G) – cca 15 minut tramvají od VŠE

Pro zájemce o ubytování na kolejích VŠE v Praze jsou nabízeny dvě varianty ubytování: STANDART a COMFORT. V obou případech jde o buňku se dvěma dvoulůžkovými pokoji s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou (fotografie viz níže) a s připojením k internetu.

STANDARD – Standardní buňka se dvěma/třemi dvoulůžkovými pokoji s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou. Měsíční cena bude zohledňovat aktuální situaci na trhu s energiemi, tudíž ji nelze pevně stanovit. Předpokládaná orientační cena bude činit přibližně 270 euro.

COMFORT – Plně zrekonstruovaná buňka se dvěma dvoulůžkovými pokoji s vlastním sociálním zařízením, balkonem a kuchyňkou. Měsíční cena bude zohledňovat aktuální situaci na trhu s energiemi, tudíž ji nelze pevně stanovit. Předpokládaná orientační cena bude činit přibližně 320 euro.

Ke standardnímu vybavení koleje patří i: Posilovna, minitělocvična, společenská místnost, studovny.

 

Při ubytování se na koleji platí student vratnou zálohu 8000 korun. V případě porušení kolejního řádu nebo způsobení škod na vybavení kolejí a pokojů budou ze zálohy strhávány pokuty. Pokud k student bude řád dodržovat a žádné škody nezpůsobí, bude mu záloha na konci ubytovacího období v plné sumě vrácena.

V případě zrušení rezervovaného ubytování nejpozději 5 dní před zahájením kurzu bude studentovi vrácena plná částka za ubytování bez registračního poplatku. Platba za dva měsíce ubytování je počítána od momentu ubytování. Při ubytování se později než desátý den od zahájení příslušného kurzu se však ubytování počítá už od desátého dne.

Všechny vaše dotazy rádi zodpovíme. Pište prosím na: kurzy-ceskyjazyk@vse.cz.